רשלנות רפואית בניתוח

רשלנות רפואית בניתוח

מאז ומעולם היווה הנושא של רשלנות רפואית בניתוח – לסוגיית מפתח בחברה. בעוד אשר אדם מן היישוב ודאי סבור שכל מכאוב או משגה לו גרם הצוות הכירורגי יוכר על ידי הרשויות כרשלנות רפואית, בפועל רק חלק מהמכאובים והמשגים השונים מוגדרים כך. מדוע? משום שבכל ניתוח הרופא נדרש להסביר לפציינט מהן הסכנות שעלולות להיגרם בניתוח, כולל נזקים בלתי הפיכים, והוא מחויב להגיש לפציינט מסמך עליו הוא צריך לחתום בטרם ביצוע הניתוח. אם נוסיף לכך גם את העובדה שמרכזים רפואיים בדרך כלל מצטיידים בעורכי דין מתוחכמים, יש לכם סיבה מספקת לדאוג: הם ינסו להפריך את הקשר בין מצבכם הרעוע כיום לבין הניתוח שעברתם בעבר, ואם לא תצטיידו גם אתם בהגנה משפטית – הם עלולים להצליח בסבירות גבוהה למדי.

נפגעתי מרופא מנתח, אחות בחדר ניתוח או רופא מרדים. מה עלי לעשות?

חשוב לפנות באופן מידי לעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית ותביעות רשלנות שיניים, ולוודא שהמשרד שלו הנו עתיר ניסיון בתיקים העוסקים במפגע הספציפי אשר נגרם לך. עורך הדין ינחה אותך אלו מסמכים עליך לאסוף, החל מקבלות וחשבוניות על טיפולים שקדמו לניתוח, ועד לחוזים ומסמכים חתומים בטרם ביצועו, כולל מסמך האזהרה בדבר הסכנות הכרוכות בניתוח – עליו חתמת. עורך הדין יסייע לך ללקט את כל המסמכים, ולאחר מכן הוא יעביר אותם למומחה רפואי על מנת לבנות חוות דעת רפואית.

כיצד בנוי כתב התביעה נגד המוסד המטפל? האם ניתן לתבוע אישית את האח או הרופא הפוגעים?

על פי רוב, לא רק שזה ניתן, כך בנויים רוב כתבי התביעה בנושא. הנתבעים הם גם המוסד הרפואי – בתור מוסד רפואי, וגם הדמות הרפואית הספציפית שגרמה לך למפגע. כתב התביעה בנוי על פי ראשי פרקים, כאשר בדרך כלל הבא בתור הוא ההמשך של קודמו. בכל פרק מנוסחים טיעוני ההגנה השונים, מגובים בראיות מחוות הדעת הרפואית. יצוין כי חוות הדעת הרפואית על פי רוב צריכה להיות מדעית נטו, אך במקרים מעטים ייתכן כי המומחה ועורך הדין ישתמשו בסטטיסטיקה אמפירית לביסוס טענותיהם.

מה אני יכול לקבל מהמדינה כנפגע רשלנות רפואית בניתוח?

אתה יכול לקבל הטבות מהמוסד לביטוח לאומי במסלול נכות. החוק מגדיר 2 היררכיות של נכות: בעלות על אחוזי נכות, והכרה באדם כלשהו כנכה. אלה 2 דברים שונים לחלוטין. אחוזי נכות מקבל כל מי שנבדק על ידי רופא מהביטוח הלאומי, והאחרון אכן מצא שיש פגם בגופו של הנבדק. הכרה כנכה על ידי המוסד לביטוח לאומי מצריכה 60% נכות לפחות, והוכחה שהמפגע גרם לאובדן כושר השתכרות וצמצומו פי 2 לפחות. את הקריטריונים הללו בודקת וועדה של המוסד לביטוח לאומי. מומלץ להתייעץ עם עורך דין הבקיא בנושא. הצלחה בדיון משפטי לגבי רשלנות רפואית בניתוח יכולה לשמש ראיה מוצקה דיו מול רשויות הביטוח הלאומי בוועדה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s